درباره شهریار آبادیس بدانید

"ما به راهی که پیمودیم افتخار می کنیم"

سال 1370 بعد از سالها کار کردن در قالب شراکت با دوستان و همکاران، تصمیم گرفتیم که فعالیت مستقلی ایجاد کنیم و حیات حرفه ای خود را در فرمتی جدید پایه ریزی کنیم. به این منظور ابتدا یک موسسه به نام موسسه ساختمانی هاتفی را به ثبت رساندیم که خدمات مشاوره و طراحی پروژه های مسکونی را ارائه می کرد. بعد از مدتی اجرای پروژه ها در قالب قرارداد پیمانکاری به فعالیتهای موسسه اضافه شد. مسیر دیگری که ظرفیت آن وجود داشت ، سرمایه گذاری در پروژه های مسکونی بود. لذا ساختمانهای مختلفی در طول این سالها با سرمایه گذاری این مجموعه به اتمام و بهره برداری رسید.

این مسیر تا سال 1384 ادامه پیدا کرد. برای گسترش فعالیتهای اجرایی، در این سال، پیمانکاری پروژه های دولتی، به مجموعه فعالیتها اضافه شد. برای همین شرکت جدیدی به نام شهریاد آبادیس در تیر ماه 1384 تاسیس گردید. این شرکت موفق به اخذ رتبه پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه شد و تاکنون پروژه های مختلف دولتی و نیمه دولتی در قالب قرارداد پیمانکاری را به اجرارسانده است و این روند کماکان ادامه دارد.

لذا با توجه به توضیحات داده شده، این شرکت، در حوزه خدمات مهندسی ساختمان، توانایی ارائه سرویسهای گوناگونی را دارد که برخی از آنها به شرح ذیل می باشد:

  • انجام مطالعات اولیه و تهیه طرح توجیهی برای پروژه های ساختمانی
  • مشاوره معماری، تحلیل سایت، طراحی کانسپت اولیه، طراحی نقشه های فاز یک و دو معماری
  • ساخت ماکت و تهیه طرحهای سه بعدی
  • انجام محاسبات، طراحی و تولید نقشه های سازه، برق و مکانیک
  • پیمانکاری پروژه های ساختمانی دولتی و خصوصی
  • سرمایه گذاری در بخش ساخت پروژه های مسکونی، اداری و تجاری
یکی از دغدغه های ما در پروژه های مختلف، خصوصا پروژه های بزرگ، تامین محصولات با کیفیت خارجی از منابع قابل اطمینان بود.
قیمت گران و عدم تحویل به موقع کالا از جمله مسائلی است که برخی از شرکتهای واردکننده برای پروژه ها ایجاد می کنند که ما هم در پروژه های گوناگونی درگیر این مسئله شده بودیم. برای حل این مسئله تصمیم گرفتیم که خریدهای خارجی را همچون خریدهای داخلی بطور مستقیم و بدون واسطه انجام دهیم. لذا شرایط قانونی لازم را فراهم کردیم که هر پروژه ای که نیاز به محصول خارجی داشته باشد، با حداقل هزینه، فرآیند واردات توسط شرکت شهریادآبادیس انجام شود. این تجربه به ما کمک کرد تا شیوه عملیاتی پروسه واردات را بیاموزیم و پتانسیل خوبی دربرقراری ارتباط با کمپانی های بزرگ خارجی برای ما ایجاد شد. در سال 1393 با توجه به اینکه ظرفیت فعالیت تجاری در شرکت ایجاد شده بود، تصمیم گرفتیم تا چند محصول مرغوب و با کیفیت را از اروپا انتخاب کنیم و به عنوان نماینده نه تنها نیاز پروژه های خود را برطرف کنیم بلکه کانال مطمئنی برای تامین کالا برای سایر پروژه ها و مصرف کننده نهایی باشیم. برای حصول به این هدف یک جوینت ونچر با شرکت پنساز که سابقه طولانی در امر واردات و تولید محصولات ساختمانی دارد تشکیل دادیم و با سرمایه گذاری مشترک، اقدام به اخذ دو نمایندگی از دو کمپانی قدرتمند اروپایی کردیم:

کمپانی کرونوفلورینگ آلمان

تولید کننده پارکت لمینیت کرونواورجینال و پارکت تمام چوب یوروهوم

کمپانی فکرو لهستان

تولید کننده پنجره چوبی و چوب آلومینیوم سقفی و دیواری

هم اکنون با تدارک شبکه توزیع و فروش، این محصولات در اختیار متقاضیان، در ایران می باشد. البته این مسیر ادامه دارد و تلاش ما برآنست که محصولات مرغوب اروپایی دیگری که مورد نیاز بازار ایران هست را شناسایی کرده و به سبد محصولات عرضه شده این شرکت اضافه کنیم.

در این مسیر تنها نگاه اقتصادی نداریم و با توجه با سابقه طولانی در حوزه مهندسی ساختمان، پایبند و متعهد به رعایت اصول حرفه ای هستیم.